Make rekent een credit voor elke module die draait, Zapier een taak voor elke actiestap. Volgens de officiële prijzen van oktober 2026 begint Make Core bij $9 per maand bij jaarlijkse betaling voor 10.000 credits en Zapier Professional bij $19.99 voor 750 taken. Make is meestal goedkoper voor werk met meerdere stappen. Zapier koppelt meer apps en is eenvoudiger om mee te beginnen.

Belangrijkste inzichten
  • Make rekent een credit voor elke module die draait, de trigger inbegrepen. Zapier rekent een taak voor elke geslaagde actiestap en telt triggers niet mee.
  • Make Core begint bij $9 per maand bij jaarlijkse betaling, voor 10.000 credits. Zapier Professional begint bij $19.99 per maand bij jaarlijkse betaling, voor 750 taken.
  • Voor dezelfde workflow van vijf stappen die 300 keer per maand draait, volstaat Make Core. Zapier heeft daarvoor het abonnement van $39.00 nodig bij jaarlijkse betaling.
  • Zapier vermeldt meer dan 9.000 apps en Make meer dan 3.500. Controleer eerst je apps, vóór je naar de prijs kijkt.

Make vs Zapier: het korte antwoord

VraagMakeZapier
FactureringseenheidCredit: elke module die draaitTaak: elke geslaagde actiestap
Gratis abonnement1.000 credits per maand, 2 actieve scenario's100 taken per maand, Zaps van twee stappen
Goedkoopste betaalde abonnementCore: $9 per maand bij jaarlijkse betalingProfessional: $19.99 per maand bij jaarlijkse betaling
Vermelde appsMeer dan 3.500Meer dan 9.000
AI-agentsMake AI Agents, in bèta, in elk abonnementZapier Agents, een apart product
Het best voorWorkflows met meerdere stappen met een klein budgetSnelle automatiseringen over veel apps

De prijzen komen van Make en Zapier, gecontroleerd op 22 oktober 2026.

Prijzen van Make en Zapier in 2026

Make plans, at 10,000 credits a month

PlanBilled annuallyBilled monthlyWhat it adds
Free$0$01,000 credits, 2 active scenarios, 15-minute schedules
Core$9 a month$10.59 a monthUnlimited scenarios, 1-minute schedules, Make API
Pro$16 a month$18.82 a monthPriority execution, custom variables, full-text log search
Teams$29 a month$34.12 a monthTeams and roles, shared templates
EnterpriseContact salesContact salesCustom

Make prices each paid plan by the number of credits you choose; the figures above are for 10,000. Make says annual billing saves 15%. Extra credits come in bundles of 1,000 or 10,000, and unused credits expire at the end of the term.

Zapier plans

PlanBilled annuallyBilled monthlyTasks each month
Free$0$0100, two-step Zaps only
Professional$19.99 a month$29.99 a month750
Professional$39.00 a month$58.50 a month1,500
Team$69.00 a month$103.50 a month2,000
EnterpriseContact salesContact salesCustom

Past your allowance, extra Zapier tasks cost 1.25 times your plan's task rate on annual billing and 2.5 times on monthly billing.

Hoe Make-credits en Zapier-taken worden geteld

Wat draaitMakeZapier
TriggerEén credit per controleGratis
Elke actiestapEén creditEén taak
VertakkingenRouters en foutafhandelaars zijn gratisPaths en Filter-stappen zijn gratis
Sommige AI-stappenMeer dan één creditMeer dan één taak
Eigen codeMake Code: 2 credits per secondeHier niet vergeleken

De rij over de trigger is het belangrijkst. In het helpcentrum van Make telt een trigger als één operatie per controle. Een scenario dat elke 15 minuten wordt uitgevoerd, controleert 2.880 keer in een maand van 30 dagen, meer dan de 1.000 credits van het gratis abonnement.

Biedt de app een directe trigger, een die afgaat zodra er iets gebeurt, gebruik die dan.

Wat dezelfde workflow op elk platform kost

De workflow: een nieuwe formulierinzending zet vier acties in gang. Er wordt een crm-contact aangemaakt, een rij aan een spreadsheet toegevoegd, een e-mail verstuurd en een teambericht geplaatst. De workflow draait 300 keer per maand, met een directe trigger.

RegelMakeZapier
Wat wordt geteld1.500 credits (trigger plus 4 modules)1.200 taken (4 acties)
Abonnement dat volstaatCore, 10.000 creditsProfessional, 1.500 taken
Jaarlijks gefactureerd$9 per maand$39.00 per maand
Maandelijks gefactureerd$10.59 per maand$58.50 per maand

Bij dit volume heeft Make Core ruimte over: 10.000 credits dekken dezelfde workflow tot 2.000 uitvoeringen per maand. Voor heel kleine klussen zijn beide gratis: een Zap van twee stappen die maximaal 100 keer per maand draait, past in Zapier Free, en Make Free bevat 1.000 credits.

Bouw je met AI-modellen? Met AIGROW API-tegoed gebruik je Claude-, GPT- en Grok-modellen tot 75% onder de catalogusprijs.

AI-agents: Make vs Zapier

FunctieMakeZapier
AgentsMake AI Agents, in bèta, in alle abonnementenZapier Agents, een apart product
Hoe agents worden gefactureerdCredits; sommige AI-functies verbruiken er meerActiviteiten: 400 per maand gratis
Bouwen via chatMaia bouwt automatiseringen en agentsCopilot, onbeperkt in betaalde abonnementen
MCPMake MCP-serverZapier MCP, 2 taken per toolaanroep
AI-stappen in workflowsAI-functies, gefactureerd in creditsAI by Zapier, vanaf Professional

Zapier Agents met 1.500 activiteiten per maand kosten vanaf ongeveer $33.33 per maand bij jaarlijkse betaling, bovenop je Zapier-abonnement. Make rekent zijn agents af in dezelfde credits als de rest van je scenario's en laat je kiezen tussen de AI-provider van Make of je eigen modelsleutel.

Kies Make als je de agent wilt binnen een scenario dat je module voor module kunt volgen. Kies Zapier als iemand zonder technische achtergrond een agent moet kunnen opzetten door de taak te beschrijven.

Welke kies je?

Als jeKies
Lange workflows draait met een klein budgetMake
Niche-apps gebruiktZapier, vanwege de grotere catalogus
Wilt dat een collega zonder technische kennis zelfstandig bouwtZapier
Data op je eigen servers moet houdenGeen van beide: kijk naar n8n

Lees voor zelfhosting en facturering per uitvoering n8n vs Zapier. Voor vier tools met prijzen naast elkaar, zie goedkopere alternatieven voor Zapier.

Wil je helemaal geen workflows bouwen en onderhouden? De kant-en-klare oplossingen van AIGROW zijn kant-en-klare systemen die op je eigen tools worden ingericht, en met AI-operatie nemen agents een hele functie over, zoals de supportinbox of betalingsherinneringen.

Bronnen

Officiële pagina's gecontroleerd op 22 oktober 2026:

Prijzen veranderen. Controleer de pagina van de aanbieder voordat je koopt.

De nieuwste Claude-, GPT- en Grok-modellen, tot 75% onder de catalogusprijs

Eén API-sleutel voor Claude-, GPT- en Grok-modellen. Werkt met de SDK's van OpenAI en Anthropic en met Claude Code.

Het tarief van elk model via AIGROW-tegoed staat naast de catalogusprijs van de maker en komt daar nooit boven.

Koop API-tegoed

Veelgestelde vragen

Delen

Verder lezen

Workflowautomatiseringn8n vs Zapier (2026): prijzen, self-hosting en AI-agents8 min leestijdWorkflowautomatiseringGoedkopere alternatieven voor Zapier in 2026: wat ze kosten7 min leestijdAI-agents voor bedrijvenEen strategische gids voor de inzet van tools voor AI-workflowautomatisering12 min leestijdWat is bedrijfsprocesautomatisering?15+ voorbeelden van bedrijfsprocesautomatisering voor meer efficiëntie12 min leestijd