Kostnadskalkulator for LLM-API
Angi forespørsler og tokens, så priser denne kostnadskalkulatoren for LLM-API jobben på alle gjeldende modeller fra OpenAI, Anthropic, Google, xAI og andre leverandører, billigste først. Den viser også hva de samme tokenene koster med API-kreditt fra AIGROW.
Gratis, uten registrering. Kjører i nettleseren din, uten KI-kall.

- Claude Fable 5.1 til listepris
- 500 USD
- Du sparer i måneden
- 375 USD
- Billigst til listepris: Claude Haiku 5.5
- 5,00 USD
- Forespørsler i måneden
- 10 000
Listepriser kontrollert 15. oktober 2026. Kredittprisene er de AIGROW API fakturerer.
AIGROW-kreditt dekker Claude Opus 5.5, Claude Fable 5.1, Claude Sonnet 5.5, GPT-6.1 Sol og Grok 4.3.
Alle gjeldende modeller, billigst først
10 000 forespørsler i måneden, 3 000 tokens inn og 400 tokens ut hver, 0 % av input i cache.
| Rangering | Modell | Per forespørsel | En måned til listepris | En måned med AIGROW-kreditt | Du sparer i måneden |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Claude Haiku 5.5Anthropic | 0,0005 USD | 5,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 2 | GPT-6 LunaOpenAI | 0,0005 USD | 5,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 3 | Qwen3.8 FlashAlibaba (Qwen) | 0,0006 USD | 6,38 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 4 | GLM-5.3-FlashZ.ai | 0,0007 USD | 6,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 5 | Ministral 3 14BMistral | 0,0007 USD | 6,80 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 6 | Mistral Small 4Mistral | 0,0007 USD | 6,90 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 7 | Gemini 3.1 Flash-LiteGoogle | 0,0014 USD | 13,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 8 | DeepSeek V4.1 FlashDeepSeek | 0,0014 USD | 13,80 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 9 | MiniMax M3MiniMax | 0,0014 USD | 13,80 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 10 | Qwen3.7 PlusAlibaba (Qwen) | 0,0018 USD | 18,40 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 11 | Gemini 3.5 Flash-LiteGoogle | 0,0019 USD | 19,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 12 | Qwen3.8 27BAlibaba (Qwen) | 0,0027 USD | 27,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 13 | Gemini 3.8 FlashGoogle | 0,0038 USD | 37,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 14 | GPT-5.4 miniOpenAI | 0,0041 USD | 40,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 15 | Kimi K2.6Moonshot AI | 0,0045 USD | 44,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 16 | Grok 4.3xAI | 0,0048 USD | 47,50 USD | 29,00 USD | 18,50 USD38 % mindre |
| 17 | Muse Spark 1.3Meta | 0,0055 USD | 54,50 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 18 | DeepSeek V4 ProDeepSeek | 0,0055 USD | 55,44 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 19 | Mistral Large 4Mistral | 0,0058 USD | 57,52 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 20 | GLM-5.3Z.ai | 0,0060 USD | 59,60 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 21 | Mistral Medium 3.5Mistral | 0,0075 USD | 75,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 22 | Grok 4.7xAI | 0,0084 USD | 84,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 23 | Qwen3.8 MaxAlibaba (Qwen) | 0,0084 USD | 84,00 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 24 | Claude Sonnet 5.5Anthropic | 0,0100 USD | 100 USD | 75,00 USD | 25,00 USD25 % mindre |
| 25 | Gemini 4 ArgonGoogle | 0,0100 USD | 100 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 26 | GPT-6.1 SolOpenAI | 0,0100 USD | 100 USD | 55,00 USD | 45,00 USD45 % mindre |
| 27 | Kimi K3Moonshot AI | 0,0150 USD | 150 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 28 | Claude Opus 5.5Anthropic | 0,0200 USD | 200 USD | 50,00 USD | 150 USD75 % mindre |
| 29 | Muse WonderMeta | 0,0200 USD | 200 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
| 30 | Claude Fable 5.1Anthropic | 0,0500 USD | 500 USD | 125 USD | 375 USD75 % mindre |
| 31 | GPT-6 AstraOpenAI | 0,0500 USD | 500 USD | Ikke på AIGROW-kreditt | |
Listepriser fra AIGROW-modelllisten, kontrollert 15. oktober 2026, til standardpris. Hver modellside lenker til produsentens prisside.
Sjekk at en lang prompt passer med kontekstvindu-sjekken, eller prisberegn en agent med flere trinn med kalkulatoren for kostnad på KI-agenter. Vil du kjøre disse modellene billigere, se AIGROW API-kreditt.
En LLM-API-regning er tokens ganger pris. Hver forespørsel koster inndatatokens ganger inndataprisen pluss utdatatokens ganger utdataprisen, begge per million tokens. Inndata som hentes fra en promptbuffer, faktureres til den lavere bufferprisen der leverandøren oppgir en. Gang med antall forespørsler per måned for å få regningen.
Slik bruker du verktøyet
- Slik beregnes kostnaden
- Kostnad per forespørsel = (inndatatokens uten buffer × inndatapris + bufrede inndatatokens × bufferpris + utdatatokens × utdatapris) ÷ 1 000 000, med priser i dollar per million tokens. Månedsregningen er dette ganger antall forespørsler i måneden. Forespørsler per dag regnes med 30 dager i måneden.
- Bufret inndata
- De fleste leverandører fakturerer inndata som hentes fra en promptbuffer, for eksempel en systemprompt som gjentas i hver forespørsel, til en brøkdel av inndataprisen. Andelen du angir, gjelder alle modeller. En modell uten oppgitt bufferpris fakturerer disse tokenene til inndataprisen. Skriving til buffer er ikke med.
- Batch
- Flere leverandører tilbyr et batch-API som svarer senere, vanligvis innen 24 timer, til en lavere pris. Tabellen bruker standardprisen. Hver modellside viser batchvilkårene leverandøren oppgir.
- API-kreditt fra AIGROW
- Med kreditt kjører du noen av disse modellene til AIGROW-priser, som alle ligger under leverandørens listepris. Kredittkolonnen bruker disse prisene på de samme tokenene, så besparelsen er forskjellen for din arbeidsmengde.
- Hva som ikke er med
- Tillegg for lange prompter, prioritets- og lavtrafikkpriser, regional prising og skriving til buffer, på begge sider. Modellsidene viser dem.
Spørsmål før du begynner
Betal mindre for de samme modellene
API-kreditt fra AIGROW kjører Claude-, GPT- og Grok-modeller gjennom ett endepunkt, alle fakturert under listeprisen. Kjøp en pakke én gang, eller velg et månedlig abonnement.